Při tvorbě těchto stránek byla zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a vyhlášky č.64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Web je tvořen podle specifikace HTML5. Obsah a forma jsou odděleny pomocí CSS. Může se však stát, díky historii webu, že některé části zůstaly napsány starší specifikací. Web je však vždy možný používat na různých výstupních zařízeních. Velikost písma je možno zvětšovat či zmenšovat pomocí prohlížeče.

Některé informace jsou nabízeny v podobě dokumentů ke stažení:

a to především z důvodu jejich velkého rozsahu, nedostupnosti dokumentů v jiné podobě, lepší distribuce, či problémům při tisku. 

Kontakt v případě problémů

I přes vešerou snahu je možné, že se na našich webových stránkách nějaká chyba vyskytne. Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti, budeme rádi, pokud nám to nahlásíte na e-mailovou adresu sokol{a}klapice.cz    - místo {a} pište zavináč.